جستحو بر اساس نام آزمایش

جستجوی آزمایشات 
راهنمای آزمایش پرولاکتین

ازمایش رایج هورمونی

ازمایش هورمون های تیرویید

هر چند انجام ازمایش هورمون تیرویید نیاز به رعایت محدودیت مصرف غذا و مایعات ندارد اما به علت اثری که افزایش چربی های خون بر نتایج ازمایش های تیرویید دارد حداقل 3 ساعت قبل از ازمایش غذا نخورید در صورت مصرف دارو حتما باید با پزشک مربوطه در مورد قطع یا ادامه مصرف انها گفتگو نمایید و ازمایشگاه را از این موضوع مطلع سازید.

ازمایش پرولاکتین

پرولاکتین که از بخشی از مغز (هیپوفیز)ترشح میشود هورمونی است که در طی حاملگی و شیر دهی 10 تا 20 برابر افزایش می یابد .انجام این ازمایش در اختلالات هورمونی از جمله به هم خوردن نظم عادت ماهیانه در خانم ها ونیزبیماران مشکوک به تومور هیپوفیز کمک کننده است . بیماران باید نکات زیر را پیش از انجام این ازمایش رعایت کنند .

بیماران باید نکات زیر را پیش از انجام این ازمایش رعایت کنند.

1.      باید حداقل 2 ساعت وحداکثر 3 ساعت بعد از بیدار شدن از خواب نمونه خون بدهند نمونه هایی که زودتر از این زمان تهیه شوند افزایش ناشی از خواب را نشان خواهند داد.

2.      شب قبل از ازمایش لباس گشاد و راحت بپوشید و از پوشیدن لباس تنگ خصوصا در ناحیه سینه اجتناب نمایید .

3.      معاینه و تحریک پستان ها طی24 ساعت قبل موجب اشتباه در نتیجه ازمایش میشود

4.      بیماران باید از نزدیکی و تماس جنسی در شب قبل خودداری کنند

5.      طی 12 ساعت قبل از انجام ازمایش از ورزش و فعالیت های شدید بدنی خودداری نموده و مصرف قرص ضد بارداری کلروپرومازین و متیل دوپا را پس از مشورت با پزشک معالج قطع نمایند

6.      استرس در زمان انجام این ازمایش در طی 30دقیقه پیش از ان موجب نتایج اشتباه میشود لذا بیماران باید استرس خود را در زمان ازمایش به حداقل برسانند.